עיצוב דירה – טיפים מנצחים לעיצוב מחדש ורענון מראה הדירה

רובנו אוהבים שינויים ובהתאם שואפים לרענן ולחדש גם את המראה של הדירות שבהן אנחנו גרים. שיפוץ מקיף מן הסתם אי אפשר לבצע אחת לכמה חודשים, ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא שינויים קטנים – אבל משמעותיים. לפניכם 9 טיפים לעיצוב מחדש של הדירה בלי שיהיה צורך בהשקעה גדולה יתר על המידה או בהמון עבודה.

1. הפרדה לחללים גם בלי קירות

הפרדת מרחב אחד למספר חללי משנה משנה מידית את אופיו של אותו מרחב, וברגע שצורת השימוש שלנו באותו חלל משתנה גם הוא עצמו כבר לא מה שהיה קודם. הבשורות הטובות הן שלא צריך לשבור קירות או לבנות קירות כדי להפריד לחללים מרחב כזה או אחר – שימוש מושכל בצבעים שונים, חומרי בעלי טקסטורה נפרדת ואביזרים שונים יכולים לחולל קסם. טיפ זה מתאים בעיקר לדירות קטנות, שכן הפרדת מרחב צנוע למספר חללים יוצרת אשליה כאילו הוא גדול יותר.

2. רהיטים עם קימורים

לפעמים כורסה אחת בעלת קווי מתאר שונים מהסטנדרט יכולה לשנות במידה ניכרת את המראה של כל הסלון, ובאופן דומה מנורה עם קימורים מעניינים יכולה לשדרג כל מרחב. באופן כללי כדאי לחשוב מחוץ לקופסה, ומצד אחד לזכור שלפריטי הריהוט השונים יש גם חשיבות פרקטית, אבל המגוון הרחב הקיים בימינו יכול להיות בסיס מעולה לעיצוב מרהיב עין.

3. ניצול שטחים מתים

הסתכלו סביבכם בדירה – האם ישנם חללים לא מנוצלים? האם יש דרך לנצל את החללים האלה ולהפוך את הדירה לעוד יותר מעוצבת וייחודית, כמובן מבלי ליצור עומס יתר ויזואלי? הפחת רוח חיים בשטחים מתים היא דרך מצוינת ליצור עיצוב מקורי ושובה לב, והבסיס לכך הוא כאמור התבוננות מחדש באזורים כמו השטח שמעל לדלתות, השטחים מעל החלונות ועוד.

4. משטחים מבריקים

משטחים מבריקים יוצרים תחושת עומק ומוסיפים אנרגיות חיוביות לכל מרחב. משטח מבריק שכזה יכול להיות חיפוי קיר (בכל חדר שהוא, ובפרט במטבח או באמבטיה התרומה תהיה משמעותית) וגם שידה או שולחן שנצבעו בחוכמה יכולים לספק את הבוהק הרצוי.

5. מיקום מדויק של מראות מסוגננות

מראה תמיד מייצרת עניין סביבה, בזכות היכולת שלה לשכפל את הקיים. אם המראה עצמה נהנית מעיצוב ייחודי (אין שום סיבה להיצמד למראות מלבניות משמימות) התוספת מבורכת אף יותר. עוד יתרון הוא שניתן להזיז מראות בקלות, ובכך לשחק עם המראה של המרחב, ובפרט זהו יתרון משמעותי לדירות קטנות.

6. השקיעו באמנות

לא חייבים כמובן ציורי מקורי של רמברנדט, אבל לפני שבוחרים יצירות אמנות לסלון, לחדר השינה או לכל מרחב אחר כדאי כן להקדיש מעט זמן ותשומת לב לבחירה מושכלת – ולפעמים כדאי גם להגדיל מעט את מסגרת התקציב כדי לזכות בתמונה שתשדרג באמת את החלל.

חשוב לשים לב לכך שהתמונה תיצור הרמוניה מלאה עם שאר הפריטים בחלל, ושגם מבחינה תוכנית ולא רק אסתטית תשתלב בו היטב.

7. אור טבעי הוא המחמיא ביותר

אמנם בימינו ישנם גופי תאורה מרהיבי עין שמספקים אור בדיוק כפי שאנחנו אוהבים (עוצמתי, רך, מתפזר לצדדים או ממוקד וכו'), אבל גם כך אור טבעי הוא המחמיא ביותר. כדי להכניס הביתה כמה שיותר אור טבעי (שבארץ נמצא בשפע ברוב ימות השנה) כדאי גם כן להשקיע מעט, ולמשל להתקין חלונות שקופים, רצוי בעלי מפתח רחב, בכמה שיותר מקומות.

8. פעמיים בשנה – מיון יסודי של כל החפצים

רוב בני האדם נוטים לצבור רכוש מסיבות שונות, ואין כמעט בית שלא תמצאו בו שלל פריטים שכבר אין בהם צורך אמיתי. אמנם ברוב המקרים לכל חפץ ולכל פריט ערך נוסטלגי, באופן כללי לא קל לנו לוותר על מה שהשגנו ותמיד ישנה תחושה שעוד נזדקק לאותו פריט – אבל מיון יסודי של כל החפצים, רצוי פעמיים בשנה, ירגיל אותנו לוותר על מה שכבר לא משרת אותנו, ובאופן טבעי המיון כבר יוביל לעיצוב שונה של הדירה.

9. סדר וניקיון

גם הדירה המעוצבת ביותר לא תיראה במיטבה אם שורר בה בלגן או כשהיא לא נקייה. כדאי להקדיש כמה דקות ביום לסידור המרחבים השונים, לנקות את הדירה באופן שוטף – ואת הזמן הזה אפשר לנצל גם לטובת מחשבה על שינויים נוספים שכדאי לבצע, שהרי אין כמו סדר וניקיון כדי לאפשר לנו לראות מה שלא הצלחנו לראות קודם לכן.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

עיצוב דירה קטנה

עיצוב דירה – טיפים מנצחים לעיצוב מחדש ורענון מראה הדירה
נשמח אם תדרגו אותנו 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט