שיפוץ דירה קטנה לזוג צעיר

08/03/2018

שיפוץ דירה קטנה

עבור זוגות צעירים, קניית דירה היא חלום שלעתים נראה כאילו אף פעם לא יוכל להתגשם, ובפרט במציאות הנוכחית בישראל, אחרי עשור של עליות מחירים בלתי פוסקות וכשגם דירות קטנות, ולאו דווקא בערים הגדולות, עולות סכומי כסף גבוהים מאוד. זוג צעיר שכן מצליח לגייס את ההון הדרוש לדירה משלו נאלץ במקרים רבים להתפשר על נכס שלא מתאים לגמרי לצרכים שלו, ובוודאי שלא לחלומות שלו, ולא רק מבחינת הגודל. בדרך כלל מתנחמים הזוגות הצעירים בכך שכל ההתחלות קשות, ושזוהי רק תחנה בדרך לבית גדול יותר שישרת אותם טוב יותר – אבל אין סיבה לוותר על חיים עם איכות כשאפשר פשוט לשפץ את הדירה. שיפוץ בית קטן לא מחייב השקעת משאבים רבים, ואם הוא מבוצע באופן מקצועי ובליווי מעצבת פנים מנוסה, התמורה גבוהה מאוד ורמת החיים משתדרגת במידה ניכרת.

שיפוץ דירות קטנות – להגדיר מחדש את החלל בהתאם לצרכים שלכם

הבסיס של שיפוץ דירה קטנה הוא הגדרה מחדש של החלל וחלוקה אופטימלית שלו בהתאם לשימושים של הזוג הצעיר. חשוב לזכור שלכל זוג צעיר, ובעצם לכל אדם, סט צרכים והעדפות אחר, וכשמסגרת התקציב לוחצת לא תמיד אפשר למצוא דירה שעונה על כל הצרכים. שיפוץ הדירה מאפשר לחלק אחרת את השטח שלה, גם אם הוא צנוע, ובפרט למנוע מצב שבו ישנם שימושים חשובים מבחינת הזוג שאי אפשר להוציא לפועל בדירה. מטרה מרכזית אחרת של תהליך שיפוץ דירות קטנות הוא לוודא שאף פינה או נישה לא נשארת לא מנוצלת, שהרי עלות כל מטר מרובע היא כמה וכמה אלפי שקלים, ולפעמים אף יותר, ועל כן כדאי לנצל היטב את כל שטח הדירה.

אחת הדרכים המומלצות להפיכת דירה קטנה לכזו שנראית גדולה יותר ובעיקר לא יוצרת תחושת צפיפות ולחץ היא לשבור קירות פנימיים. את מקומם של הקירות המגבילים יכולות למשל לתפוס מחיצות נמוכות, ועוד אופציות ליצירת הפרדה ללא קירות הן באמצעות עיצוב אחר (למשל שינוי גוון חיפוי הרצפה), עם משרבייה שמהווה אלמנט דקורטיבי או על בסיס מחיצות שקופות.

למה כדאי לשים דגש על חדר השינה?

עבור זוג צעיר, חדר השינה הוא חלל משמעותי במיוחד. בהתאם, רצוי להקדיש לו תשומת לב רבה. בפרט כדאי במסגרת עיצוב חדר הורים להקפיד על מראה אינטימי וחמים, ועוד המלצה היא להקנות לו אופי ייחודי, בעיקר באמצעות פריטים קטנים שלא יתפסו מקום רב מדי בחדר שמן הסתם אינו גדול, ולא ייצרו צפיפות יתר, אבל גם כך יהיו בעלי נוכחות בולטת שמשדרגת את המרחב.

מה חשוב לבצע בחדר האמבטיה?

במסגרת שיפוץ דירה כדאי להשקיע גם בשיפוץ המקלחת. שיפוץ מקלחת הכרחי בעיקר כשמדובר על דירות קטנות וישנות, שבהן ייתכן שגם התשתיות כבר לא עומדות בעומסים העדכניים, והמראה של חדר הרחצה עלול להיות מיושן ואף מדכא משהו. המבחר הרחב של דגמי המקלחונים העדכניים ומרהיבי העין מאפשר יצירת חדר אמבטיה עם חזות שובת לב ובנוסף פרקטי מאוד בזכות העובדה שמקלחון לא תופס כמעט מקום.

עיצוב פנים שירותים מקלחת אביב קופלר 72 גג
שיפוץ מקלחות – אביב קופלר

ויהי אור

לצד שיפוץ חדר שינה כך שיבטיח אינטימיות חמימה ושיפוץ חדר אמבטיה כך שיהיה מרווח ונוח, כדאי להשקיע גם בתאורה. ראשית מומלץ לתכנן ולעצב את החלל כך שייכנס אליו מקסימום אור טבעי, מה גם שחיבור נכון בין הפנים לחוץ תורם לטשטוש ממדיה הצנועים של הדירה. בנוסף ניתן באמצעות תכנון מושכל של התאורה לוודא שתשומת הלב של כל מי ששוהה בבית תופנה למקומות הרצויים, ועוד כדאי לקחת בחשבון את האופציה של גופי תאורה שקועים שלא מעמיסים על החלל ובכל זאת מספקים תאורה אפקטיבית.

מינימום השקעה, מקסימום תמורה

עלות שיפוץ דירה שממדיה צנועים אינה גבוהה, ובפרט כך הדבר כשאת התהליך מלווה אשת מקצוע בעלת ניסיון בעיצוב מחדש של דירות קטנות. אמנם שירותיה של מעצבת פנים מוכשרת לא ניתנים כמובן בחינם, אולם קשרי העבודה ההדוקים שלה עם ספקים רבים ומגוון רחב של חנויות רלוונטיות (ריצוף, חיפויי קיר, חלונות, רהיטים וכו') מאפשרים לה להוזיל במידה משמעותית את עלות הרכישות הנדרשות לטובת השיפוץ. בנוסף פרק הזמן שיידרש להוצאה לפועל של התוכניות יהיה מינימלי בזכות תכנון מושכל ופיקוח צמוד על העבודות, עוד סיבה לכך שבמינימום השקעה זוכים למקסימום תמורה היא הניצול האופטימלי של כל מטר מרובע, שעלותו בימינו כאמור גבוהה – ומעל לכל הרווח המהותי ביותר הוא הנחת הרבה של הזוג שבראשית דרכו מהדירה, נחת שמן הסתם מקרינה גם על מערכת היחסים של בני הזוג.

שיפוץ דירה בזמן שיא – 72 שעות עד 21 ימי עבודה מקסימום
אודות אביב קופלר והפרוייקטים של 72 גג

שיפוץ דירה קטנה לזוג צעיר
נשמח אם תדרגו אותנו 🙂

קבל הצעת מחיר משתלמת!

או חייגו עכשיו: 0777298714

פוסטים אחרונים

סגירת תפריט