שיפוץ בית בראשון לציון מזרח

280 מ"ר שלושה מפלסים

ראשון לציון מזרח, 280 מ"ר המשתרעים בקומת מרתף, קומת קרקע ועוד שני חצאי קומות.

הוילה בת למעלה מ- 60 שנה שמעולם לא שופצה, היא בבעלותם של זוג, באמת מדהים ומיוחד במינו בגיל השלישי. חשתי כימיה מיידית עם הזוג ומאד נהניתי מהתהליך ומהתוצאות.

הבית פורק ונפתח כמעט לחלוטין כולל כל החלונות. 16 מכולות מולאו בזו אחר זו – הותקנו מערכות חדשות של אינסטלציה, חשמל ואלומיניום. זה היה שיפוץ מאד מורכב ומאתגר כשרק שלב ההריסות ארך למעלה משבועיים ושלב עבודות החוץ היה כמעט חודש ימים. קומת המרתף הוסבה לחדר עבודה גדול עם ספריה ענקית המכילה למעלה מ-3,000 ספרים והחלק האחורי נבנה עם כניסה נפרדת כיחידה עצמאית לעתיד לבוא… המטבח מורכב מיחידה גבוהה מקיר לקיר ומאי כמעט 4 מ' המכיל כיריים וכיור. הרצפה והמדרגות קיבלו חיפוי של עץ תלת שכבתי והחלונות אלומיניום בלגי צבעוני.

3 חדרי רחצה ושרותי אורחים… הבית התמלא בעיקר בהרבה חום ואהבה של בני הזוג.

שיפוץ דירה בראשון לציון

באופן כללי שיפוץ דירה בראשון לציון הוא פרויקט משתלם מאוד, וכדאי להתגבר על החששות (הטבעיים והמובנים) ולצאת לדרך – התאמת המרחבים השונים לצרכים העכשוויים שלכם תשדרג במידה ניכרת את איכות החיים, החלפת התשתיות שהתיישנו תבטיח מינימום תקלות מתסכלות (פיצוץ באחד הצינורות, נפילות מתח וכו') וערך הנכס יעלה במידה ניכרת, הרבה יותר מעלות השיפוץ.

איך להבטיח שיפוץ דירה במינימום זמן?

מאחר שראשון לציון הוקמה כבר בסוף המאה ה-19 יש בה דירות רבות בנות כמה עשרות שנים. באופן טבעי בדירות אלה התשתיות לא מותאמות לעומסים העדכניים ולאפשרויות החדישות שישנן כיום, ובנוסף חלוקת הבית למרחבים השונים לא בהכרח מספקת את מלוא הצרכים של הדיירים כיום. בפרט ישנן דירות רבות כאלה בחלק המזרחי של העיר שלא מפסיקה להתפתח, וכן במרכזה של ראשל"צ. בכל מצב שכזה שיפוץ הוא כאמור הצעד המתבקש והמשתלם ביותר, למרות החששות – וכדי שהחששות לא יתממשו, כלומר הפרויקט לא יתארך יתר על המידה ובנוסף יניב שינוי משמעותי באמת לטובה, מומלץ להקדיש את המשאבים הנדרשים לתכנון מדוקדק.

בעיקר נדרשת תשומת לב מלאה לצרכים האמיתיים של בני האדם שחיים בבית, ומחשבה יצירתית כדי לספק את כל הצרכים בתוך השטח הקיים ובמינימום הוצאות. בדירה ספציפית זו למשל הביעו בני הבית רצון לחדר עבודה מרווח שיש בו גם ספריה וכמו כן הייתה מחשבה גם על הצרכים העתידיים – ועל כן לחלק האחורי יצרתי כניסה נפרדת כך שיוכל לשמש יחידת דיור בפני עצמו.

איך להבטיח מימוש מושלם של התוכניות?

על-מנת שהתוצאה הסופית תהיה מושלמת ובדיוק כפי שחלמתם עליה, אי אפשר כמובן להסתפק בתוכניות מדויקות אלא נדרשת גם הוצאה לפועל באופן המקצועי ביותר הקיים. ככל שהשיפוץ נרחב יותר מצד אחד ומצד שני כולל פעולות שמחייבות ניסיון רב וידע שלא לכל איש מקצוע יש, כך חשובה יותר הבחירה המושכלת של המומחים (בתחום החשמל, המיזוג, הגבס, האלומיניום, האינסטלציה וכו'). זהו השלב שבו נכנסת לתמונה ההיכרות ארוכת השנים שלי עם טובי המומחים בכל התחומים – ואיתה היכולת להבטיח שלכל פרויקט ייבחרו אנשי המקצוע האופטימליים עבורו.

איך לצמצם את ההוצאות?

שיפוץ דירה בראשון לציון הוא כאמור מהלך משתלם להפליא מבחינה הכלכלית שכן ערך דירה חדשה בעיר הסמוכה לתל אביב גבוה מאוד (ולאחר שיפוץ מקצועי תקבלו כמובן דירה שקולה לחלוטין לכזו שזה עתה נבנתה). יחד עם זאת, ישנה תמיד השאיפה להוזיל ככל האפשר את עלות השיפוץ וזאת מבלי לפגוע באיכות. בהתאם אני מקפידה לפעול רק במסגרת התקציב הנתון, ומנצלת את ההיכרות שלי גם עם הספקים של כל החומרים הנדרשים לטובת השיפוץ על-מנת לרכוש את כל מה שצריך במחירים הנמוכים ביותר הקיימים כיום.