שיפוץ בתים

הבית שלנו הוא הנכס היקר ביותר שיש לנו, גם מבחינה כספית וגם מבחינת ההשפעה שלו על איכות החיים. רובנו משקיעים לא מעט משאבים בקניית הדירה או הבית האידיאליים בהתאם לצרכים באותה נקודת זמן – אבל אי אפשר להסתפק בכך: ככל שחולפות השנים התשתיות הולכות ונשחקות, מה שפעם שימח את העין והלב כבר נראה משמים ומאכזב ובנוסף יש סיכוי גבוה שהצרכים הבסיסיים השתנו (כשלמשל הילדים עוזבים את הקן אבל חוזרים לבקר עם נכדים, או כשאחד מבני המשפחה מתחיל לעבוד מהבית). המסקנה: דרוש שיפוץ, ורצוי יסודי ומקיף.

ההגעה לתובנה הנ”ל היא החלק הקל. השלב היותר מורכב הוא להתניע את המהלך, ובדרך אליו יש מכשולים לא פשוטים. בעמוד זה תמצאו מידע עדכני ומקצועי על שיפוצים שיעזור לכם להבין מה מצפה לכם אם תחליטו לשפץ, וכך להתגבר על החששות.

איך נקבעת עלות שיפוץ בית ואיך להוזיל אותה?

המחיר של שיפוץ דירה נקבע בהתאם לשטח שלה ולהיקף השינויים המבוקשים. בהתאם הטווח נרחב מאוד, החל מ-30,000-40,000 ש”ח ועד לרבע מיליון ש”ח ואפילו יותר. 

בהתאם ההחלטה הראשונה היא מה לשנות בדירה, וכדי לקבל אותה באופן מושכל חשוב לחשוב גם על הטווח הארוך. אם למשל מדובר בבית בן 20-25 ואתם רוצים להחליף את החיפויים בחדר הרחצה ואולי גם להמיר את האמבטיה במקלחון זו הזדמנות מצוינת לחדש את תשתית האינסטלציה. גם פעולות כמו שבירת קירות או להפך, הקמת קירות גבס, כדאי לא לדחות אם כבר מפרים את השגרה ועוברים תקופה של עבודות מסיביות בבית.

עוד לפני הוזלת עלות שיפוץ, כדאי לזכור שהתמורה גבוהה במיוחד – גם ערך הנכס עולה, ואפילו במידה משמעותית מאוד, וגם איכות החיים משתפרת פלאים, כך שמדובר בהשקעה כדאית להפליא.

בכל מקרה, על-מנת לא לשלם יתר על המידה על שיפוץ בית ,המפתח העיקרי הוא בחירה חכמה של המעצבת, שתוביל את השיפוץ. בתור אשת מקצוע ,מיומנת ובעלת ניסיון ,של למעלה מ 12 שנים בשיפוצים, אני יודעת איך לתרגם כל חלום שיש לכם, לתוכנית העבודה היעילה ביותר האפשרית. עוד קודם לכן אני עוזרת לכם להבין מהי העלות של כל רצון ועד כמה כדאי אכן לממש אותו, וגם מציעה אלטרנטיבות זולות יותר שעשויות להתאים להעדפות שלכם.

בשלב רכישת החומרים ,הידע הרב שצברתי וההיכרות ארוכת השנים עם כל הספקים המובילים בתחום, באים לידי ביטוי ומבטיחים מקסימום איכות, במינימום מחיר. מרכיב נוסף בחיסכון הכספי כשהפרויקט מופקד בידיים מקצועיות הוא הפיקוח הצמוד והאפקטיבי על העבודות, כך שלא יהיו ימי עבודה מבוזבזים ולא יתרחשו טעויות המייקרות את השיפוץ.

דגשים כלליים לשיפוץ דירות

לכל בית אופי אחר ובהתאם כל שיפוץ בית הוא פרויקט ייחודי – אבל יש גם כמה מאפיינים כלליים שתמיד כדאי להקפיד עליהם:

* מקסימום אור טבעי – המשוואה פשוטה: אור בבית = אור בנשמה. בנוסף, הבית הוא אתם!!! כשאנחנו מאפשרים לקרני השמש להאיר את החללים השונים “חייכם” נראים מרווחים יותר ויש פחות צורך בתאורה מלאכותית. כדי להבטיח אור טבעי בשפע נלקחים בחשבון גם הכיוונים של הבית וההרגלים של בני הבית.

* ייחודיות – אנחנו חיים בעידן שמאפשר לנו לבטא את עצמנו בשלל דרכים, ורצוי לנצל זאת במקום שבו אנחנו נמצאים זמן רב במיוחד, מרחב המגורים. הייחודיות מותאמת לייחודיות שלכם! הבאים לידי ביטוי באמצעות רהיטים מעניינים, יצירות אמנות שמדברות אליכם, פריטים יוצאי דופן והכי חשוב, עיצוב שמבוסס על שפה ויזואלית מדויקת בכל רחבי הדירה.

* גמישות – כשאני מתכננת שיפוץ דירה, אני לוקחת בחשבון את העובדה שהמציאות בימינו דינמית מאוד ולכן ייתכן צורך בשינויים גם בעתיד הלא רחוק. בהתאם העיצוב גמיש: כשלמשל ,במקום קירות ,החלוקה לחללים ולשימושים שונים, מבוססת על גוונים נפרדים ושונים, מרקמים אחרים לכל חלק של החלל, פריטי ריהוט שממוקמים בחוכמה ואביזרים רלוונטיים – בדרך זו אם תרצו לעדכן את המרחב, תוכלו לעשות זאת בקלות ובפשטות.

שיפוץ דירה קטנה – רווח גדול במיוחד

כל שיפוץ בית מניב תועלת רבה, אבל כשמדובר על דירה קטנה הרווח עשוי להיות גדול במיוחד. 

המפתחות העיקריים לשיפוץ דירות קטנות הם מינימום קירות, מקסימום אור טבעי, פתרונות אחסון חכמים (בלגן הוא תמיד אורח לא רצוי, אבל בחלל קטן הוא כבר ממש מסוכן), פיזור מושכל של מראות ועוד דגש חשוב הוא ריהוט קליל. גוונים בהירים מייצרים גם הם תחושת ריווח, ואם מבצעים נכון את השיפוץ פתאום הדירה הזעירה נראית מרשימה ופתאום הגודל ממש לא קובע.

חוזה מסודר וכתב כמויות מפורט

עוד מכשול משמעותי בדרך להתחלת שיפוץ בית הוא החשש מפני התארכות תקופת העבודות ו/או אי עמידה בהתחייבויות. הצעד הראשון בדרך לנטרול המחסום – שאפשר להבין אותו, שהרי כולנו מכירים סיפורים על חאפרים ואפילו שרלטנים שגרמו נזקים חמורים – הוא לעבוד אך ורק עם חברה מסודרת, ולא להתפתות להצעת מחיר אטרקטיבית מאוד (שיש סיכוי גבוה שאין לה שום קשר למציאות).

הצעד השני הוא לחתום על חוזה מסודר הכולל  כתב כמויות מפורט וחתום. כתב הכמויות הוא מסמך רשמי שמהווה מעין מפרט של תוכנית השיפוץ. שימו לב – מידת הפירוט של כתב הכמויות היא אינדיקציה מעולה למידת הרצינות של האדם שבידיו אתם מפקידים את הנכס היקר שהוא הבית שלכם. כך למשל כתב כמויות נכון כולל כמה מ’ר ריצוף,כמה מ’ר חיפויים, את סוג הצביעה/הטקסטורה בקירות,או מספר נקודת אינסטלציה… ועוד ועוד. 

עוד מרכיב חשוב הוא לוח הזמנים – עם “72 גג” אתם מקבלים את הבית בדיוק כפי שרציתם תוך 21 ימי עבודה!

מינימום בלגן ושמירה על הבניין ועל הניקיון

עוד מכשול שמעכב ביצוע שיפוצי בתים גם כשכבר ברור לגמרי שהם הכרחיים הוא החשש הטבעי מפני בלגן, הן בזמן העבודות והן אחרי שהן מסתיימות. פינוי פסולת הוא נקודה רגישה: אם האנשים שעובדים אצלכם זורקים פסולת בחצר הבניין המשותף או ברחוב, התוצאה תהיה סכסוך שכנים לא נעים ואפילו קנס מטעם הרשות המקומית. לעומת זאת אם יישמתם את ההמלצה מהסעיף הקודם וחתמתם על חוזה מסודר, כדאי גם לוודא שיש בו סעיף שמבהיר שפינוי הפסולת יתבצע בהתאם לכל החוקים והתקנות – באמצעות מכולה ולאתרים מורשים. גם דרך הפינוי חשובה, כשבמידת האפשר נעשה שימוש בשרוול, אבל כשהדבר לא אפשרי חשוב לבחון האם ניתן להשתמש במעלית וכמובן להקפיד להימנע מנזקים למרחבים המשותפים בבניין.

טיפ קטן אבל חשוב: עוד לפני שמתחילים לשפץ, תלו פתק ידידותי על לוח המודעות עם פירוט של תאריך ההתחלה ותאריך הסיום, הבעת התנצלות מראש על ההפרעה המסוימת לשגרת החיים וגם מספר טלפון לכל מקרה שבו אחד השכנים ירצה להביע מורת רוח…או לפרגן !!!

אל תפחדו להעז לחלום!

בסופו של דבר אין שום סיבה להיכנע לפחד ולבחור בהימנעות. עם “72 גג” אתם יכולים לצאת לדרך בלי לחשוש וכשאתם יודעים מראש בדיוק כמה יעלה לכם השיפוץ, מה הוא יכלול, איך הוא יתבצע ומתי הוא יסתיים – כל מה שנשאר לכם הוא להעז ולחלום, וכמובן גם לממש את החלומות לכדי מציאות מהנה במיוחד!

סגירת תפריט
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו