שיפוץ בתים

אם גם אתם מסתכלים על הבית שבו אתם חיים ומזהים לא מעט מקומות שזקוקים לשינוי אבל חוששים משיפוץ – אתם לא לבד. מצד אחד ישנה מודעות גדולה להשפעה העצומה של מרחב המגורים על איכות החיים. מצד שני, אין כמעט אדם שלא שמע סיפורים על שיפוצניקים שגרמו לנזק חמור, או על פרויקטים ש”רק” הסתבכו והתארכו והתייקרו מאוד. החשש מפני התחייבות לתהליך שדורש גם השקעה כספית וגם פגיעה לפרק זמן מסוים בשגרת החיים מובן, אבל אם מתנהלים נכון, התועלת משיפוץ הבית עצומה כך שלא כדאי לוותר על האופציה. בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות שיפוץ בתים – על מה חשוב להקפיד בתהליך, איך נקבעת העלות, מה צריך לעשות כדי להישאר בתוך מסגרת התקציב, מהם המפתחות להוזלת העלות ועוד טיפים שכדאי ליישם.

איך אפשר להשלים שיפוץ בית ב-21 ימי עבודה?

אחד החששות העיקריים לפני שיפוץ בית הוא שיידרש זמן רב להשלים את השינויים המתבקשים. בהקשר זה חשוב לקחת בחשבון 2 דברים: ראשית, שיפוץ מקיף, אם הוא מתבצע באופן מקצועי על בסיס תכנון נכון, מקנה לכם ראש שקט למשך לפחות 20 שנים – וכשמסתכלים על כל התקופה הזו, אי הנוחות הנקודתית היא כבר פחות משמעותית. שנית, אפשר להשלים גם שיפוץ יסודי, כולל החלפת תשתיות ועוד פעולות רבות אחרות, תוך 21 ימי עבודה בלבד! 

איך? המפתח הוא היצמדות לכלל של חז”ל, סוף מעשה במחשבה תחילה. תהליך נכון (כפי שיפורט בפסקה הבאה) מבטיח מקסימום שדרוג במינימום זמן, ובהתאם מקסימום תועלת עבורכם.

ריהוט לאחר שיפוץ
עיצוב ושיפוץ חדרים בבית
שיפוץ דירה ברעננה

תהליך שיפוץ בתים – כל השלבים

שיפוץ בתים על בסיס התהליך הבא מתנהל ביעילות מרבית וחוסך לכם בלגן ומתח. פירוט לגבי כל השלבים תמצאו בהמשך העמוד.

א. וויש ליסט ואפיון צרכים – רשימה מפורטת של כל מה שאתם רוצים לשנות בבית שלכם, בכל אחד ואחד מהחללים, ובנוסף של כל מה שחשוב לשנות (למשל תשתיות ישנות).

ב. תוכניות – על בסיס המיפוי המדויק הנ”ל יוצגו בפניכם מספר אופציות אפשריות לשיפוץ.

ג. כתב כמויות והצעת מחיר – מפרט מלא ומדויק של הפעולות שיתבצעו, של החומרים הדרושים לצורך מרכיבי השיפוץ השונים והעלויות, כולל כמובן שורה תחתונה. שימו לב: תכנון נכון וניסיון עשיר מבטיחים שהצעת המחיר לא תשתנה תוך כדי השיפוץ, כך שאתם יכולים להיות רגועים גם בהיבט הפיננסי.

ד. היערכות להתחלת העבודות – כולל רכישת כל מה שצריך לשיפוץ, חומרים לבנים (אלה הנראים לעין כמו למשל דלתות, ארונות, גופי תאורה, פריטי ריהוט וכו’) וחומרים שחורים (אלה שמהווים בסיס לעבודה: גבס, מלט, דבק, צינורות ועוד).

ה. קביעת מועד להתחלת השיפוץ – בהתאם ללוחות הזמנים של הספקים השונים (למשל התאריך שבו יהיה מוכן מטבח החלומות שהזמנתם), ולהעדפות שלכם (כדי שהפגיעה בשגרת החיים תהיה מועטה ככל האפשר).

ו. השיפוץ עצמו – שכאמור עם תכנון נכון וביצוע שנצמד לתוכניות וללוחות הזמנים מושלם תוך 21 ימי עבודה לכל היותר.

ז. השלב שבו אתם נכנסים לבית אחרי סיום העבודות ומגלים שכל הרצונות שלכם התממשו ושהבית נראה בדיוק כפי שחלמתם עליו.

כמה עולה שיפוץ בית ואיך אפשר לצמצם את העלות?

באופן טבעי יש הבדלים רבים מאוד בין שיפוץ בתים שונים. בכל פרויקט יש מרכיבים אחרים, רמת הגימור המבוקשת אינה זהה ויש עוד פרמטרים רבים שמשפיעים על הצעת המחיר שתקבלו.

טווח המחירים הנפוץ הוא בין 2,500 ל-3,500 ש”ח למ”ר. ככל שהבית ישן יותר, סביר להניח שההשקעה הנדרשת תהיה גבוהה יותר, ומצד שני גם התועלת תהיה גבוהה יותר. שיפוץ בית עם גינה שגם היא זקוקה למתיחת פנים ושדרוג יהיה יקר יותר בהשוואה לשיפוץ של בית ללא מרחבים חיצוניים.

בכל מקרה, יש שתי דרכים לתכנן שיפוץ שיוביל גם לשינוי משמעותי לטובה וגם לא ידרוש מכם השקעה כספית שהיא בלתי אפשרית מבחינתכם. דרך אחת היא לקבוע מראש מסגרת תקציב שאין לפרוץ אותה – הסכום המקסימלי שאתם יכולים לגייס לטובת הפרויקט (מינוס 5-10% כדי להשאיר מרווח ביטחון). כל התוכניות שיוצעו הן כאלה שניתן ליישם בתוך המסגרת, כשכמובן ייתכן צורך לוותר על רכיבים מסוימים על-מנת לא לחרוג מהתקציב. הדרך השנייה היא להכין רשימת פעולות שהן חובה, ולמצוא את הדרך היעילה והזולה ביותר להוציא אותן לפועל. על הבסיס הזה, אם הוא לא יקר מדי, אפשר גם להוסיף עוד מרכיבים לשיפוץ.

עוד כדאי לדעת שעם אשת מקצוע מיומנת בתחום השיפוצים אתם חוסכים לא מעט כסף, בזכות 3 האלמנטים הבאים:

א. תכנון מושכל שמונע פעולות יקרות מיותרות ומצד שני מתוכנן בקפידה כך שכל שלב בשיפוץ נכנס בדיוק בזמן – למשל שאלומיניום מוזמן מראש וזמן האספקה הוא בדיוק הזמן שהתשתית מסביב מוכנה. יש מי שמתאם עם כל בעלי המקצוע.
יום השיפוץ הוא כמו יום החתונה, כל החשיבה והתכנון, והרכישות וההזמנות נעשות לפני כדי שהאספקה תהיה ביום המדויק.

ב. רכישת חומרים לבנים ושחורים במקומות הטובים ביותר מבחינת יחס העלות-תועלת (כשהתמחור למי שנמצאת בענף ולכן היא לקוחה קבועה מן הסתם אטרקטיבי יותר בהשוואה לזה המוצע ללקוחות מזדמנים).

ג. אפס ימי עבודה מבוזבזים – הודות ללו”ז שנבנה על בסיס ניסיון רחב היקף ולפיקוח הצמוד על יישום התוכניות.

דגשים חשובים לעיצוב הבית במסגרת השיפוץ

  • * עיצוב הוא סיפור – הסיפור שלכם. בהתאם מומלץ להביא לידי ביטוי את מי שאתם בחללים השונים של הבית. השראה אפשר כמובן לספוג ממגוון רחב של מקורות ומבתים של אחרים, אבל על הבסיס הנ”ל להוסיף את הטאץ’ האישי. מעצבת פנים מנוסה, תראה את ההתאמה של כל המרכיבים ביחד לכדי מראה הרמוני ולא טלאים טלאים של חדרים.
  • * חיבור לסביבה – שיפוץ בתים הוא הזדמנות מצוינת ליצור חיבור לסביבה החיצונית. האמצעים הם צמחייה, חומרי גלם עם מרקם מתאים, בחירה נכונה של צבעים ויש עוד אופציות שמעצבת פנים מוכשרת אמונה על השימוש בהן.
  • * שילוב נכון של טרנדי וקלאסי – שיפוץ בית הוא פרויקט לטווח ארוך. כשהתוצאות משפיעות על המראה של החללים השונים במשך שנים רבות (גם אם אפשר כמובן לבצע שינויים קטנים), כדאי להקפיד על מינונים מדויקים של אלמנטים טרנדיים ומוטיבים קלאסיים.

איך להפוך את השיפוץ לחוויה מוצלחת?

סביר להניח שגם עם כל המידע הנ”ל, עדיין נשארו אצלכם חששות מסוימים. הדרך הטובה ביותר לפוגג אותם היא מפגש היכרות לא מחייב – שמאפשר לכם לבדוק את החיבור עם מי שאתם מפקידים בידיהם את הנכס, כלומר הבית, ובמידה רבה גם את החלומות שלכם לגביו. המפגש הראשוני מהווה גם הזדמנות מצוינת להתרשם מהקשב של קבלני השיפוצים ולהפעיל את האינטואיציה שלכם. תוך כדי ההיכרות אנשי ונשות המקצוע גם רואים את הבית במצבו הנוכחי ויכולים להתחיל להציע דרכים לשפר אותו – ולשדרג את איכות החיים שלכם.

השילוב בין היכולות המקצועיות לבין החיבור האישי הוא הבסיס הטוב ביותר לשיפוץ בית שייזכר כחוויה נעימה בסך הכל – וכמובן יניב את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

 
 
סגירת תפריט
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו