עלות שיפוץ דירה למ”ר

לפני שיוצאים לדרך עם שיפוץ גדול, עולות באופן טבעי שאלות רבות. אחת החשובות היא העלות של השינויים המתוכנים בדירה – מצד אחד ישנו הרצון לחולל שינויים משמעותיים וליהנות מבית משמח במיוחד, ומצד שני ישנה גם מסגרת תקציב שאי אפשר לחרוג ממנה. בעמוד זה תמצאו מידע שיעזור לכם לחשב את עלות השיפוץ בהתאם לגודל הדירה וגם טיפים שיעזרו לכם להגיע למקסימום תועלת במינימום עלות.

מהו טווח המחירים המקובל?

עלות שיפוץ דירה למ”ר הכל כלול נעה בטווח המחירים שבין 2,500 ש”ח ל – 3,500 ש”ח. ובמקרים שבהם נדרשות עבודות מורכבות המחיר יכול להיות גם גבוה יותר. בכל מקרה חשוב להבין שמצד אחד ככל ששטח הדירה גדול יותר כך היקף הפרויקט יהיה גדול יותר, ולכן שיפוץ דירה 100 מ”ר הוא יקר יותר בהשוואה ללמשל עלות שיפוץ דירה 75 מ”ר. מצד שני, מבחינת רכישת החומרים ישנה במקרים רבים הנחה לכמות גדולה יותר, וישנן גם פעולות שהמחיר שלהן קבוע בלי קשר לגודל הדירה – למשל התקנת אסלה חדשה או התקנת גופי תאורה שקועים במטבח.

בהתאם ההפרש בין שיפוץ דירה 120 מ”ר לבין עלות שיפוץ דירה 80 מ”ר הוא לא 50% אלא הרבה פחות. בכל מקרה חשוב לבחון כל הצעת מחיר לא רק לפי השורה התחתונה אלא גם על סמך המרכיבים שלה.

מה כוללת הצעת מחיר לשיפוץ דירה לפי מ”ר?

כשמתחילים לתכנן שיפוץ גדול, ישנם סעיפים שבהם מפורטת עלות שיפוץ דירה למ”ר וסעיפים שבהם המחיר קבוע. 

כך למשל פירוק ריצוף קרמיקה שרוצים להחליף אותו מתומחר לפי מ”ר, גם מחיר הדבקת ריצוף חדש נקבעת בהתאם לשטח שיש לכסות. עלות עבודות גבס שונות – שבירת קיר גבס, בניית קיר גבס, הנמכת קיר גבס וכו’ – משתנה גם היא לפי אורך הקיר (בהנחה שהגובה סטנדרטי), ועוד דוגמה לפריט שהמחיר שלו עולה ככל שהדירה גדולה יותר הוא צביעה.

לעומת זאת כל עבודות האינסטלציה והחשמל מתומחרות בהתאם למפרט הטכני הרצוי ולא לפי מ”ר. כך גם מרכיבים שמתייחסים לפריט ספציפי בבית: החלפת ארונות מטבח, חידוש פרגולה וכו’. בכל מקרה כשמקבלים הצעת מחיר חובה לוודא שהיא מפורטת, כך שלא תהיינה הפתעות לא רצויות לאחר שיתחילו העבודות.

איך להוזיל עלות שיפוץ דירה?

הדרך הנכונה למנוע עלות שיפוץ דירה גבוהה מדי היא לאו דווקא התפשרות על איכות החומרים או ויתור על חלק מהפעולות המבוקשות – אם כבר מבצעים שיפוץ גדול, פרויקט של פעם ב-20-25 שנים, כדאי שהוא יספק מקסימום תועלת.

למעשה המפתח העיקרי לשמירה על עלות נמוכה מבלי לוותר על החלומות הוא זהות איש או אשת המקצוע שיובילו את הפרויקט. מעצבת פנים עם ניסיון בשיפוצים היא הבחירה האופטימלית – בזכות היכולת לתכנן את השיפוץ המשתלם ביותר, האפשרות להגיע לחומרים מובחרים במחירים נמוכים (הניסיון מבטיח היכרות טובה מאוד עם כל הספקים הרלוונטיים), מניעת טעויות תוך כדי עבודה (שמעכבות את השלמת הפרויקט ועלולות גם לייקר אותו) ובעיקר הכישרון לראות אפשרויות רבות להפיכת הנכס שלכם למשמח באמת, כך שתהיה לכם בחירה רחבה גם בלי לשלם מחיר יקר מדי.

לצפייה בפרויקטים שבוצעו על ידי אביב קופלר לחצו