עלות שיפוץ בית פרטי ישן

ישראלים רבים חולמים על בית פרטי, רצוי כמובן עם גינה מטופחת. לא מעט מאיתנו גם מצליחים להפוך את החלום למציאות – אבל כדי שהמציאות תהיה באמת זהה לחלום, ואפילו משמחת יותר, לעתים נדרש שיפוץ בית כללי. 

בפרט כדאי לשפץ בתים פרטיים ישנים, כאלה שמצד אחד יש להם אישיות מובהקת אבל מצד שני הם לא מתאימים לסטנדרטים העכשוויים שאנחנו מצפים להם.

המחסום העיקרי בפני שיפוצים של בתים פרטיים ישנים, ובעצם בכל מצב שבו נדרש שדרוג של התשתיות ושל האסתטיקה, הוא העלות הכספית.

החשש מפני הוצאה גבוהה מובן וטבעי, אבל כדאי לזכור שהבחינה הנכונה היא של יחס העלות תועלת – כלומר כמה תועלת ניתן להפיק, מכל הבחינות, מההשקעה הכספית. 

בעמוד זה תמצאו פירוט של מרכיבי שיפוץ בתים פרטיים ישנים והעלות המוערכת שלהם, וגם טיפים שיעזרו לכם להפחית את המחיר בלי לפגוע בנחת שלכם מהשינוי לטובה של כל מרכיבי הבית שלכם.

מה חשוב לדעת על עיצוב דירות קטנות? - עיצוב דירה קטנה

שיפוץ פנים של בתים פרטיים ישנים

המרכיב העיקרי של שיפוץ בית פרטי ישן הוא שיפוץ הפנים. באופן טבעי מדובר במרכיבים שנכללים גם במסגרת שיפוץ דירה בבניין מגורים שהתיישנה כמו החלפת מערכת האינסטלציה, ריצוף מחדש בחללים השונים, שדרוג מערכת החשמל כך שתתאים לצרכים העדכניים של המאה ה-21 ותכלול את הפתרונות המתקדמים הקיימים כיום, החלפת חלונות (תחום נוסף שיש בו כיום מוצרים איכותיים מאוד גם אסתטית וגם פרקטית), דלתות חוץ ופנים ובחלק מהמקרים גם הריסת קירות ובניית קירות.

עלות שיפוץ פנים של בית פרטי ישן – כשמדובר על שיפוץ כולל – היא כ-250,000 ש"ח.

על המחיר הזה יש להוסיף את העלות של הכלים הסניטריים, נגרות המטבח, הריצופים, הפרקט אם תרצו כזה, הדלתות, האלומיניום וכו' – כל המרכיבים שנקראים "חומר לבן".

שיפוץ חוץ של בית פרטי ישן

המרכיב השני של שיפוץ בית פרטי ישן הוא שיפוץ החוץ. מרכיב זה מייקר מעט באופן טבעי את עלות השדרוג בהשוואה למשל לפרויקט שיפוץ דירה במרכז שאין לה גינה – אבל התוספת היא בדרך כלל כמה אלפי שקלים בלבד, ולעומת זאת התועלת גבוהה במיוחד.

במסגרת שיפוץ בית פרטי באזור החוץ יבוצעו עבודות שונות שקשורות לחצר עצמה – עיצוב הגינה, הרכבת דק, הקמת פרגולה, ריצוף, תכנון צנרת ופריסתה ועוד – וגם תוקדש תשומת לב לחיפוי החיצוני של קירות הבית הרלוונטיים.

בדרך כלל הפתרון המחמיא ביותר והמרשים ביותר הוא שליכט צבעוני, כשבמידת הצורך יגורד השפריץ הישן.

שיפוץ דירה מושב עזר

איך להוזיל את עלות השיפוץ?

בין אם על הפרק שיפוץ דירה ובין אם המטרה היא שיפוץ בית פרטי ישן הדרך הטובה ביותר להוזיל את עלות הפרויקט היא להיעזר בשירותיהם של מעצבי פנים מקצועיים, רצוי בעלי ניסיון בשיפוצים. 

בפרט כדאי לפנות למעצבים שאמונים על שיפוץ מהסוג הספציפי שאתם זקוקים לו, כך שבמקרה של שיפוץ בתים פרטיים רצוי כמובן למצוא אנשי מקצוע שכבר הובילו שיפוצים דומים ומכירים את כל הדגשים הספציפיים שלהם.

מעצבים מנוסים עוזרים לכם לחסוך ב-3 דרכים: ראשית, יתבצעו רק הקניות ההכרחיות באמת של כל החומרים הלבנים ושאר החומרים הדרושים לשיפוץ.

שנית, הקניות ייערכו בחנויות שמציעות מוצרים איכותיים במחירים אטרקטיביים ובזכות ההיכרות הטובה של המעצבים עם התחום תוכלו לקבל תמורה מלאה באמת לכספכם, והמרכיב השלישי והחשוב ביותר בחיסכון הוא שהשיפוץ יתנהל באופן היעיל ביותר וללא טעויות שעלולות לעלות ביוקר.

אולי יעניין אותך לקרוא מאמרים נוספים: 

עד 21 ימי עבודה בהתחייבות