כנגד ארבעה טיפים לשיפוץ הבית…

כשמבקשים ממני טיפים לשיפוץ הבית אני תמיד נדרכת, יש לי תחושה שמצפים ממני לאיזה הוקוס פוקוס, או כל התורה כולה על רגל אחת, ושגם ימדדו את מהימנות דברי לפי התוצאה שתתקבל בהתאם לאותם טיפים שאואיל (אם אואיל) לשחרר, גם אם לא אני עשיתי את העבודה. אז הנה טיפ אחד, כלל ראשון ויציב לכל שיפוץ בית – אם אתם נכנסים לזה, קודם כל קחו איש מקצוע אמין וטוב, מעצב או קבלן שיפוצים מומלץ שיעשה עבורכם את הדברים באופן מקצועי ועל הצד הטוב ביותר.

מששמנו את זה על השולחן, בואו נעשה הסכם, כל האמור מטה הינו בבחינת טיפים לשיפוץ הבית בלבד, זו איננה מפת דרכים אלא אוסף המלצות והכוונות שיכולים להועיל לכם בכניסה לשיפוץ, אם מצאתם בהם עניין תוכלו לחזור לכאן מדי פעם ולהצטייד בעוד כמה כאלה, אבל אל תשתמשו בהם כתחליף לבעל מקצוע.

  1. אם כבר, אז כבר – לא פעם כשמחפשים טיפים לשיפוץ הבית הכוונה היא "איך לחסוך". אז הנה טיפ רציני – לחסוך זה לא תמיד מה שטוב עבורכם. אם כבר נכנסים לשיפוץ מוטב לעשותו באופן מעמיק ויסודי. חישבו למשל איזו מעמסה מיותרת מהולה באכזבה מצפה לכם אם תבחרו רק לצבוע את הקירות, ולאחר שבחרתם צבעים כשהבית יתחדש במראה נקי ורענן תגלו פתאום כי יש בעיית חשמל או צנרת שצריך לפתוח ולתקן? עדיף לבדוק הכל מראש, ולרכז את הדברים למועד שיפוץ אחד מקיף. בסיכומו של דבר זה גם חסכוני בזמן ובכסף.
  2. עומס כבד – הנה עוד דבר שלא תמיד רוצים לשמוע… לאורך השנים צברתם ואגרתם בבית יותר דברים ממה שאתם צריכים, ובמקרים רבים אפילו יותר דברים ממה שאתם יודעים. שיפוץ הבית הוא הזדמנות מצוינת לעשות סדר בכל אלו ולהיפטר ממה שלא נחוץ. בית עמוס הוא בית כבד, וה "ירידה במשקל' תסייע גם לשיפור המראה הכללי בגמר השיפוץ וגם להתאמה לו ,לצרכיכם העכשוויים.
  3. למה לזרוק, לא חבל? – על האמא הפולנייה יש מספיק בדיחות, לכן אני לא חוששת להיחשד כאן כאילו שבאתי ללעוג לה בטיפ זה. אחד הטיפים לשיפוץ הבית שיכולים לעשות לכם שירות יותר טוב היא ההמלצה לחדש מה שניתן לשיפוץ. רהיטים הינם פריטים יקרים, והרבה פעמים גם בעלי ערך רגשי עבורנו. אז נכון שהם מזדקנים ומתבלים, אבל רהיט טוב, בעל מסגרת ומבנה איכותיים, יכול לקבל חיים חדשים ולשלב בין ישן וחדש, זה טוב לנשמה וטוב גם לסביבה.
  4. עיטור העוז – הנה טיפ שהוא בדמי: נורא נורא קל לעצב מחדש בית במראה הלבן, הקלאסי, הנקי והכללי- אבל הרבה יותר מעניין להעיז. אם אתם כבר במהלך של הפיכת הבית שלכם למשהו חדש, תעיזו לחדש גם לעצמכם. קיר מרכזי עם טפט מעניין, שליכט או דוגמא בולטת, רהיט בצבע עז במוקד כלשהו בבית, אלמנטים בלתי שגרתיים ועוד דוגמאות בשפע, ישנו את המראה ויתנו שיק מעוצב ונגיעה אישית לתוצאה הסופית ויפתחו בפניכם גם שער, להרחיב את גבולות הביטוי האישי בביתכם.

 
רוצים להשאר בעניינים?
הרשמו לניוזלטר של 72 גג וקבלו עדכונים